SONY FW-98BZ30L
Κωδικός: 14411322 // Κωδικός προμηθευτή: FW-98BZ30L // EAN: 4548736158085
Διαθέσιμο από 4-8 εργάσιμες ημέρες (7 τεμάχια διαθέσιμα)
Unitek C11028 UltraPro HDMI V2.1 Active Optical Cable 10m
Κωδικός: 23749220
Διαθέσιμο από 1-3 εργάσιμες ημέρεςIt’s BRAVIA at its biggest. Designed to perform flawlessly in demanding professional environments. the super-size 98” BRAVIA FW-98BZ30L boasts cutting-edge technology and installation-friendly features. With 440 nit brightness. cinematic color. Full Array LED with local dimming for incredible contrast and a huge viewing angle. plus doubled memory to store more apps and content. it’s the 4K HDR professional display that’s bigger in every way.
Full Array LED - Scintillating Contrast meets efficient power consumption
The 98" addition to the BZ30L series has expanded technologies for enhanced performance. A Full Array LED display with local dimming brings captivating contrast whilst intelligently controlling the backlight for efficient power consumption.
Cognitive Processor XR™
Cognitive Processor XR™
Richer. more lifelife colour
High refresh rate
98” BZ30L sports a 4K 120Hz panel. teamed with XR Motion Clarity and Motionflow XR to express fast paced on-screen movement with unprecedented smoothness. clarity and realism.
Professionally designed for better business
Other so-called professional displays are little more than televisions with a few additional features thrown in as an afterthought. 98” BZ30L is engineered from the ground up for quicker. easier. more flexible installation in retail and corporate environments.
Lighten the load
98” BRAVIA BZ30L weighs around 20kg less than the previous 100” 100BZ40J model. lightening the load on installation teams.
Safer carrying
Landscape. Portrait and Tilt
Subtle logo positioning
The Sony logo is discreetly positioned on the edge of the display’s beautifully slim 20mm bezel. So there’s nothing to distract your audience from immersive. super-size images.
Side mounted terminals
Round the clock reliability
Special settings for professional use
Get great pictures fast
Easy multi-screen setup
Easy integration & network of supported AV solutions
Large 32GB internal storage
The internal memory on some other displays is eaten up by the operating system. leaving little space for your own apps and content. The 98" BZ30L doubles internal storage from 16GB to a generous 32GB – giving loads more room on board to hold apps. photos. videos and digital signage.
Simple signage
Flexible content layout
Meet more easily
Get Google Meet from Google Play Store. and pair BRAVIA with a compatible webcam for easy video
meetings.
Wireless screen mirroring
With BRAVIA. sustainability in every scene
All your energy-saving settings in one place
With the flexible and configurable Eco Dashboard.
energy saving settings can now be centrally managed.
You can easily customise energy saving settings for your
TV usage. viewing environment. and the content you are
watching. all in one place. and visualise the contribution
you are making to reduce environmental impact.
Optimal viewing and energy use with Light sensing
Increased use of recycled materials in BRAVIA
Greater peace of Mind
Greater peace of Mind
Display
Panel type: VA
Feature: LED backlight
LED backlighting type: Full-Array
Display diagonal: 2.49 m (98")
Display technology: LED
Display resolution: 3840 x 2160 pixels
Display brightness: 440 cd/m²
HD type: 4K Ultra HD
Native aspect ratio: 16:9
Response time: 6.5 ms
Contrast ratio (typical): 5000:1
Contrast ratio (dynamic): 700000:1
Viewing angle. horizontal: 178°
Viewing angle. vertical: 178°
Display diagonal (metric): 248 cm
Motion interpolation technology: XR Motion Clarity
Feature: High Dynamic Range (HDR) supported
Haze rate: 2%
Ports & interfaces
HDMI ports quantity: 4
Feature: USB port
USB ports quantity: 2
Feature: Ethernet LAN
Ethernet LAN (RJ-45) ports: 1
Feature: Wi-Fi
Composite video in: 1
Audio (L/R) in: 1
Audio (L/R) out: 1
Audio
Feature: Built-in speaker(s)
Number of built-in speakers: 4
RMS rated power: 40 W
Design
Product design: Digital signage flat panel
Placement supported: Indoor
Orientation: Horizontal/Vertical
Product colour: Black
Screen shape: Flat
Feature: VESA mounting
Panel mounting interface: 600 x 400 mm
Performance
Purpose: Commercial
Feature: Multicast support
Feature: Wi-Fi Direct
Feature: Apple AirPlay support
Operating hours (hours/days): 24/7
Feature: HDCP
HDCP version: 2.3
Feature: Global-IPTV support
Power
Power consumption (typical): 328 W
Power consumption (standby): 0.5 W
Energy efficiency class (SDR): E
Energy efficiency class (HDR): F
Energy consumption (SDR) per 1000 hours: 154 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours: 165 kWh
Energy efficiency scale: A to G
Computer system
Internal storage capacity: 32 GB
Operating system installed: Android
Video formats supported: 3GPP. ASF. AVC. HEVC. MP4. MPEG1. MPEG2. MPEG2-PS. MPEG2-TS. VC-1. WEBM
Audio formats supported: ASF. FLAC. LPCM. MP3. WAV. WMA
Image formats supported: JPEG. MJPEG
Google applications: Google Chromecast
Weight & dimensions
Display width: 2199 mm
Display depth: 85 mm
Display height: 1255 mm
Display weight: 67.2 kg
Packaging data
Package width: 2330 mm
Package depth: 283 mm
Package height: 1394 mm
Package weight: 91 kg
| All in one: | |
| Brand: | SONY |
| Gaming: | |
| Μέγεθος Οθόνης: | 98" |
ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ
Στείλτε μια ερώτηση για το προϊόν
Unitek HDMI 2.1 Cable 8K60Hz Braided 10.0m C11093RGY-10M
Κωδικός: 20575020
Διαθέσιμο από 1-3 εργάσιμες ημέρεςTechlink iWiresPRO Optical Cable 3.0m 711213
Διαθέσιμο από 1-3 εργάσιμες ημέρεςVention AUDIO 6.3mm M to 6.3mm M Right Angle Braided-Metal 3.0m BKEHI